dezynfekcja-telefonu

Jak dezynfekować telefon?

W obecnych czasach większość ludzi nie rozstaje się już ze swoimi smartfonami. Możliwe, że ty też do nich należysz. Powody mogą być różne: praca, która wymaga ciągłego bycia pod telefonem, znajomi, którzy piszą i dzwonią non-stop lub strach przed ominięciem istotnych wieści i potrzeba ciągłego przeglądania social mediów. To po smartfona sięgasz, gdy po prostu ci się nudzi lub nie chcesz zabrać się do obowiązków. Może nawet idziesz z nim do toalety. Zabierasz go, gdy wychodzisz i korzystasz z niego na dworze, w miejscu pracy, sklepie, a potem wracasz z nim do domu.  Po przyjściu myjesz ręce, ale czy masz w sobie nawyk dezynfekowania telefonu? Podczas pandemii jest to szczególnie ważne, ale nawet w mniej ekstremalnych czasach, warto często czyścić swój telefon. 

Po co dezynfekować telefon komórkowy?

Telefon komórkowy jest jednym z najczęściej dotykanych przedmiotów, a także odwiedza bardzo wiele miejsc, za których czystość ciężko poręczyć. Mówi się, że liczba bakterii na smartfonie znacznie przewyższa tę znajdującą się nawet w toalecie. Telefon komórkowy może przenosić drobnoustroje, a także wirusy i bakterie tj. gronkowce i paciorkowce. Dezynfekcja smartfona ogranicza ryzyko zakażenia i zachorowania, więc to jak zadbanie o swoje zdrowie. Nie wspominając już różnego pochodzenia zanieczyszczeniach gromadzących się na twoim telefonie przez cały dzień lub nawet kilka dni. A przecież smartfon ma kontakt nie tylko z twoimi dłońmi, ale gdy z kimś rozmawiasz, także twarzą. Więc jak zdezynfekować telefon? Dobre środki czyszczące do telefonów poradzą sobie z większością drobnoustrojów i nieczystości.

Jaki środek do dezynfekcji telefonu?

Dezynfekcja telefonu komórkowego wymaga wiedzy na temat dobrych i złych metod. Nieodpowiednie czyszczenie często prowadzi do przedwczesnego złomowania smartfona lub prób jego reanimacji w okolicznych serwisie. Aby oszczędzić sobie takich przeżyć, lepiej unikać wycierania telefonu szmatkami ociekającymi wodą lub używania środków nieprzeznaczonych do elektroniki tj. płyn do mycia szyb czy podłogi. Ich silne działanie nie jest przystosowane do ekranów smartfonów i może spowodować niedające się usunąć smugi lub zarysowania. Jaki więc środek wybrać? Najlepiej dedykowany telefonom komórkowym. Taki produkt ma odpowiedni skład i został przetestowany pod kątem bezpieczeństwa, więc możesz ze spokojną głową użyć go na swoim urządzeniu. Wygodnym i praktycznym sposobem czyszczenia telefonu są ściereczki do ekranów smartfonów nasączone specjalnym płynem, który łatwo usuwa wszelkie zabrudzenia. Ich jednorazowe opakowania i małe rozmiaru ułatwiają zabranie ich ze sobą w każde miejsce, w którym twój telefon mógłby być narażony na zabrudzenia. Są też bardzo łatwe w użyciu i nie potrzeba wiele czasu, by smartfon znów był czysty i gotowy do dalszego użytkowania. Wystarczy kilka razy przetrzeć telefon w jednym kierunku. Regularne czyszczenie odpowiednimi środkami to ważny element dbania o swój smartfon, który może przysłużyć się także Tobie.